Optometria – Zajmujemy się diagnostyką i korekcją wszystkich wad wzroku: krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzmm. Prowadzimy monitorowanie i leczenie krótkowzroczności. Korygujemy starczowzroczność.
 

Co obejmuje kompleksowe badanie wzroku?

W naszym Studio zakres kompleksowego badania wzroku oferuje:
(czas trwania 20-30 minut)
 
  • Wywiad z pacjentem
  • Precyzyjny komputerowy pomiar wady wzroku
  • Szczegółowe pomiary wady wzroku, widzenia obuocznego, konwergencji i akomodacji przy użyciu foroptera najnowszej generacji.
  • Omówienie z pacjentem najlepszej korekcji dostosowanej do wymagań wzrokowych.
  • Receptę okularową lub zaleceniem wykonania dodatkowych badań w przypadku doboru soczewek kontaktowych miękkich.
  • W przypadku wykrycia jakichkolwiek zaburzeń specjalista zaleci konsultację u lekarza okulisty.
Dobór opraw okularowych – Wsparcie w dopasowaniu opraw do Twojego stylu, charakteru, preferencji. Stylista dobierze okulary do kształtu twarzy, koloru skóry i korekcji okularowej.
 
Jak dobrać styl opraw okularowych do kształtu twarzy?
 
Twarz okrągła – oprawy optycznie wyszczuplające i wydłużające twarz, np. kwadratowe lub prostokątne o grubych, wyraźnych oprawkach.
 
Twarz owalna – oprawy mogą mieć dowolny kształt, warto pamiętać, by były proporcjonalnie dobrane do wielkości twarzy.
 
Twarz kwadratowa – oprawy łagodzące, wysmuklające ostre rysy twarzy, warto rozważyć kształty typu pilotki czy lenonki, okrągłe bądź owalne).
 
Twarz trójkątna – oprawy optycznie zmniejszające szerokość górnej części twarzy, polecane są okulary o kształtach zaokrąglonych i delikatnych, np. patentki (bezramkowe).
 
Twarz prostokątna – oprawy, które optycznie skrócą twarz, korzystnie wyglądać będą te o kształcie owalnym, kocim lub szerokie oprawy prostokątne.
 

Wsparcie w dopasowaniu opraw do Twojego stylu, charakteru, preferencji. Stylista dobierze okulary do kształtu twarzy, koloru skóry i korekcji okularowej.

JAK DOBRAĆ KOLOR OPRAWEK DO TYPU URODY?

Nie jest tajemnicą, że dziś okulary to coś więcej niż tylko narzędzie do korekty wzroku. Stanowią one ważny element wizerunku, dlatego, szukając idealnych opraw okularowych, poza kształtem twarzy, powinniśmy także zwrócić uwagę na typ naszej urody, czyli kolor oczu, włosów i karnację.KOLOR OCZU A WYBÓR OKULARÓW
Jeśli zależy nam na uzyskaniu subtelnego efektu, to kolor oprawek okularowych powinien być zbliżony do koloru oczu. Z kolei jeśli chcemy podkreślić barwę oczu, wybierzemy oprawy w kontrastowym odcieniu.
 

OKULARY DLA NIEBIESKICH OCZU

Osoby z niebieskimi oczami mogą wybierać oprawki w tej samej kolorystyce (np. w odcieniach niebieskiego lub szarego). Z kolei dla tych, którzy chcieliby pogłębić swój kolor oczu, dobrym wyborem będą oprawki w odcieniach brązu, czerni, fioletu czy pomarańczowego. Te kolory świetnie podkreślają błękitny kolor tęczówki. Z niebieskimi oczami dobrze współgrają także naturalne odcienie oprawek. 
 

OKULARY DLA BRĄZOWYCH I PIWNYCH OCZU

Oczy w kolorze brązowym znakomicie podkreślą oprawki w kolorze niebieskim, granatowym i szarym. Jeśli chcemy nadać swojemu spojrzeniu głębi i tajemniczości, wymierzamy oprawki burgundowe, bursztynowe lub w odcieniach fioletu (np. w kolorze śliwkowym).
 

OKULARY DLA ZIELONYCH OCZU

Oczy zielone wyeksponują ramki czerwone lub fioletowe. Można też stworzyć duet z kolorami w tej samej tonacji (np. zieleń świetnie współgra ze złotem i fioletem). Dla osób, które szukają czegoś bardziej stonowanego, dobrym rozwiązaniem będą oprawki brązowe lub w ziemistych odcieniach. Jest to bezpieczny wybór dla właścicieli zielonych oczu.
 

OKULARY DLA SZARYCH OCZU

Ponieważ szary jest neutralnym kolorem, praktycznie każdy kolor oprawek będzie dobrze współgrał z szarą tęczówką. Szare oczy świetnie uzupełniają się z kolorowymi ramkami (np. zielonymi lub liliowymi). Dobrze wyglądają także w oprawkach w odcieniach brązu.